Sen to podstawowa potrzeba każdego człowieka. Jedni potrzebują go więcej, inni mniej. Natomiast niezależnie od długości jego trwania najważniejsze jest to, by odbywał się on w jak najbardziej komfortowych warunkach, które jednocześnie nie będą negatywnie wpływały na zdrowie. Dla wymagających osób z pewnością sprawdzi się pościel wełniana. Ludzie od wielu lat korzystają z naturalnych właściwości tej dzianiny.  Dlaczego więc w naszych czasach nie mielibyśmy czerpać inspirację z tego, co działa najdoskonalej czyli z natury?

Zdrowy sen dla alergików dzięki pościeli wełnianej

Zalet pościeli wełnianej, zwłaszcza jeśli chodzi o aspekty zdrowotne i praktyczne jest multum, ciężko byłoby opisać je wszystkie w kilku podobnych artykułach. Naturalna wełna jest niezwykle ceniona, a produkty wykonane z niej wykonane uważane są za klasę premium. Pościele i kołdry wełniane są nie tylko niezwykle ciepłe i przyjemne, ale posiadają liczne potwierdzone działania lecznicze i rehabilitacyjne.

Pościel z naturalnej wełny bez roztoczy

Wełna posiada zdolność do samooczyszczania. Dzięki lanolinie jest ona antybakteryjna i nie pozwala na rozmnażanie się roztoczy. Dlatego sprawdzi się dla osób, które są szczególnie wrażliwe z powodu różnych alergii. Nie tylko nie uczula tak mocno jak pierze, ale również pozyskanie wełny odbywa się bez uszczerbku na zdrowiu jakiegokolwiek zwierzęcia. Jesteśmy zatem nie tylko ekologiczni, ale przede wszystkim humanitarni. W obecnych czasach nie musimy uciekać się do brutalnych i pierwotnych rozwiązań, a jednocześnie możemy pozostać w zgodzie z naturą.

Przyjemny sen pod ciepłą pościelą wełnianą

Spośród naturalnych materiałów najbezpieczniejszym i najbardziej wydajnym termicznie jest wełna. Nie bez powodu mówi się, że wełna wytwarza ciepło. Dzięki strukturze włókna i naturalnej puszystości świetnie izoluje. Kolejnym powodem, dla którego włókna wełniane są materiałem, który idealnie nadaje się na pościel jest jej higroskopijność.  Pod pościelom wełnianą ciężko obudzić się zlanym potem. Wynika to z faktu, że wymiana wilgoci odbywa się tutaj tak, by osoba wypoczywająca nie była narażona na jej nieprzyjemne oddziaływanie.

Całoroczna pościel wełniana – sprawdzi się zimą i latem

Drugim ważnym aspektem jest doskonała regulacja termiczna pościeli wełnianej. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej grubości kołdry jest możliwe utrzymanie stałej temperatury bez względu na porę roku. Dodatkowo galabije (tradycyjna szata mężczyzn arabskich) wykonywana jest z wełny, właśnie dzięki jej niezwykłych właściwości termoizolacyjnych. Nie tylko zapewnia ciepło, ale również chroni przed wysokimi temperaturami i promieniami UV. Jeżeli obawiałeś się, że wełniana pościel latem to zły pomysł, to zapewniam cię, że jest zupełnie inaczej.

Działanie lecznicze pościeli wełnianej

Ze względu, że pościel wełniana wytwarza naturalne ciepło, które pochodzi z wełny jest świetnym środkiem terapeutycznym na stawy. Nic więc dziwnego, że wielu lekarzy zaleca spanie pod pościelą wełną osobom, które cierpią na problemy ze stawami lub mają genetyczne skłonności. Liczne badania dowodzą zależności między rodzajem pościeli a ilością zachorowań. Kolejne zalety można wymieniać w nieskończoność, dlatego najlepszym sposobem na poznanie ich wszystkich jest zakup takiej pościeli i radość z użytkowania. Natura doskonale wie, czego potrzebujemy i nam to da.

Zobacz pościele, koce i kołdry wełniane w sklepie Alwero

 

pościel wełniana koce wełniane kołdry wełniane