Jeśli intensywnie ćwiczysz, to zapewne już nie jeden raz doświadczyłeś, jak Twoje ubrania przechodzą wilgocią i nieprzyjemnym zapachem. Jeśli jesteś sportowcem, zapewne wielokrotnie potrzebowałeś także materiału, który zapewni Ci odpowiednią temperaturę. Właśnie z tych względów docenisz właściwości naturalnej wełny, która doskonale sprawdzi się w każdych warunkach.

Kilka słów o owcach

Wełna jest jednym z najbardziej cenionych materiałów, wykorzystywanych w przemyśle odzieżowym. Najcenniejsza pochodzi z owiec hodowanych w nowozelandzkich Alpach Południowych oraz w Australii. Owce te występują w górach, gdzie temperatury latem mogą osiągać ponad 40 stopni Celsjusza, a zimą spaść do – 20 stopni. W tych warunkach zwierzęta muszą być przystosowane doskonale do warunków zewnętrznych, zwłaszcza pod względem izolacji oraz zachowania właściwej temperatury. Z runa owiec  pozyskiwana jest wełna, która ma niesamowite właściwości, z tego powodu doceniają ją między innymi sportowcy, którzy przebywają w ekstremalnych warunkach i potrzebują ubrań dostosowanych do swoich wymagań. Wełna owcza składa się z tysiąca kanalików z powietrzem, które działają jak bufor, izolując od panujących warunków temperaturowych.

Właściwości wełny

Chociaż czasy się zmieniły, w dalszym ciągu wiele osób może kojarzyć wełniane ubrania jako ciepłe, ale ciężkie, nieprzyjemne w dotyku i gryzące. Jeśli dorzucimy do tego jeszcze długi okres schnięcia, cóż, wtedy nic nas nie zachęca do kupowania właśnie ubrań z wełny. Sytuacja zmieniła się, gdy pojawiła się wełna Alwero. Nie dość, że jest przyjemna w dotyku nie gryzie i zapewnia doskonały komfort termiczny. Wełna Alwero zadba o zapewnienie ciepła w zimne dni oraz dostarczy odpowiednią wentylację w czasie upałów. Dostosuje się również do każdych warunków. Jej włókna absorbują wilgoć, jeszcze w fazie pary wodnej. Nie dochodzi więc do skraplania potu między ubraniami, przez co unikamy zawilgocenia. W tym aspekcie wełna zdecydowanie posiada przewagę nad materiałami syntetycznymi. Z kolei latem, gdy zrobi się gorąco włókno nie nagrzewa się, odprowadza natomiast ciepło z naszej skóry. Z wełną merino nie musimy się również martwić o nieprzyjemne zapachy. Wełna pozostaje bowiem bezzapachowa, ponieważ nie pozwala zagnieździć się bakteriom w swoich włóknach. Zważywszy na wymienione aspekty, zupełnie nie dziwi fakt, że wełnę merino znajdziemy jako składnik szerokiego asortymentu towarów. Jej właściwości doceniane są między innymi przez producentów koszulek, bluz, bielizny czy skarpetek. Wełna owcza jest wytrzymała, funkcjonalna i doskonała w noszeniu.

Podsumujmy wełna Alwero jest lekka, oddycha i posiada zdolności termiczne.