Sezon turystyczny już dawno otwarty, piękna pogoda kusi wędrówkami szklakami górskimi. Takie wyjścia to doskonała okazja do przetestowania produktów Alwero. Wełna w takich sytuacjach to podstawa, a jej właściwości z całą pewnością docenimy podczas górskich eskapad. Kurtki, bluzy czy kamizelki z tego materiału znacznie lepiej sprawdzą się niż specjalistyczna odzież termoaktywna.

Dlaczego wełna sprawdzi się na górskim szlaku?

Szukasz materiału, który cię nie zawiedzie? Sprawdzi się w każdej pogodnie i o każdej porze roku? Wypróbuj wełnę! Wykonane z wełny ubranie nie absorbuje potu i nie sprzyja odparzeniom skóry. Wełna odprowadza pot znajdujący się na skórze na zewnątrz, by tam swobodnie mógł odparować. Jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci wełna nie ma sobie równych. My to wiemy! Doskonała zdolność termoizolacyjne wełny sprawdzą się w górach, gdzie pogoda i temperatura może gwałtownie się zmienić. ochroni cię przed wychłodzeniem i przegrzaniem, utrzymując stałą temperaturę ciała.

Kurtka, bluza czy kamizelka? Co wybrać na górski szlak?

Kurtki, bluzy i kamizelki doskonale sprawdzą się podczas górskich eskapad. W zależności od osobistych preferencji możesz dobrać pod siebie odpowiedni krój i wzór. Mamy w ofercie wiele modeli dla każdego. Nowoczesne metody tkackie pozwalają na tworzenie wyjątkowych i funkcjonalnych modeli bluz i kurtek. A to wszystko dostępne w szerokiej gamie pięknych kolorów.

Alwero na TOPie

Dosłownie. Nasze ubrania są szczególnie cenione przez turystów. Wełna schnie stosunkowo szybko i nawet kiedy jest mokra zapewnia nam ciepło. Dodatkowo nie pochłania zapachów i pozostaje świeża przez długi czas. Właśnie dlatego wełna uważana jest za jeden z najbardziej wartościowych materiałów, tam gdzie liczy się komfort względem dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych. Wełna jest miękka, odprowadza pot ze skóry, zimą grzeje, a latem chłodzi. Dlatego też jest naturalnym izolatorem. Dzięki porom, które zawarte są w jej włóknach, a po rozciągnięciu wraca do pierwotnego kształtu dzięki swojej elastyczności. Posiada również właściwości antybakteryjne, wiec nawet po całym dniu marszu będziemy odczuwać komfort. Wymienione właściwości sprawiają, że wełna świetnie nadaje się tam, gdzie termo aktywność ma szczególne znaczenie.

Poznaj kolekcję kamizelek, bluz i kurtek Alwero

W górach, gdzie pogoda ze słonecznej może zmienić się nagle w strugę deszczu, ciepło i izolacja są szczególnie istotne. Właśnie dlatego wełniana bluza, kurtka czy kamizelka może dać nam ciepło, przyda nam się ona zarówno podczas wędrówki jak i w schronisku po całym dniu marszu. Już dziś sprawdź bluzę Border marki ALWERO, która posiada kieszenie dla dodatkowej wygody oraz zamek, zwiększający termoregulację. Wełnianą bluzę z całą pewnością docenimy nie tylko podczas pobytu w schronisku, ale i podczas nieprzychylnej pogody w czasie wędrówki po górach. Już dzisiaj sprawdź dostępne w ofercie ALWERO kurtki, bluzy i kamizelki wełniane.

w góry dla niej w góry dla niego

Wypady w góry pełne emocji czekają!