Wiele osób uważa, że odzież wełniana “gryzie”, dlatego unikają jej zakupu. Prawda jest jednak taka, że wełna wełnie jest nie równa. Przyczyną kąsającej bluzy wełnianej może być pochodzenie pozyskanego runa oraz procentowy skład tkaniny. Warto wspomnieć o tym, że wełna z Alwero nie gryzie.

Ubrania z naturalnej wełny 

Wełnę pozyskuje się od takich zwierząt jak: owce, lamy, wielbłądy, kozy czy królików. Nie tylko gatunek czy rasa ma znaczenie na delikatność włókna wełnianego. Ważny jest również moment jej pozyskiwania. Dla przykładu owca posiada dwa rodzaje sierści stałą i puchową. Wełna od tej samej owcy będzie inna w zależności od okresu jej pozyskania. Sierść stała jest sztywna, a puchowa miękka i delikatna. 

Jak rozpoznać wełnę wysokiej jakości?

Dobrą podpowiedzią w tej kwestii jest cena. Nie kupimy z wysokiej jakości wełny bluzy czy swetra za 120-150 zł. Wśród ubrań z masowej produkcji nie znajdziesz odzież w 100% z naturalnej wełny. Będzie to np. sweter z 5-20% domieszką wełny. 

Cena na metce zawsze podpowie nam, czy faktycznie ten produkt jest taki, jakim go reklamują. Spokojnie, nie musisz wydać kilku tysięcy za bluzę czy sweter z naturalnej wełny. Możesz go zakupić już za 350-600 zł. 

Zalety odzieży z 100% naturalnej wełny

Jestem zakochana w produktach z naturalnej wełny. Pamiętam swój pierwszy kontakt z bluzą w 100% z naturalnej wełny. Ogromne wrażenie zrobił na mnie fakt, że odzież wełniana pozostaje przez bardzo długi czas świeża! Nie jest też dobrym środowiskiem dla rozwoju bakterii (idealna na outdoorowe wyprawy). Wełna z Alwero nie tylko nie gryzie, ale jest praktyczna i w pełni naturalna.

Wełna z Alwero nie absorbuje zapachu

Mój tryb życia polega na ciągłym obcowaniu ze zwierzętami – koty, psy, konie, w związku z tym moje ubrania szybko przesiąkały ich zapachem. Nie dotyczy to jednak ubrań z naturalnej wełny. Nie przejmuje ona zapachu karmy, obornika, zwierząt czy potu. Na długi czas pozostają one świeże. Dotyczy to również psich ubranek. W kubrakach zaprzęgowych tylko siateczka, która nie jest wykonana z wełny nasiąka zapachem psów. 

Inne zalety wełny, o których warto wiedzieć

Wełna z Alwero ma również działanie prozdrowotne. Mogą ją nosić osoby z chorobami skóry, co wspomaga leczenie. Poprawia krążenie krwi, łagodzi ból i rozluźnia napięcie mięśniowe. 

Czy wiesz, że:

  • ubrań wełnianych nie trzeba prasować – dzięki sprężystej budowie włókien, bluzy czy swetry nie gniotą się. 
  • świetnie izoluje ciepło i utrzymuje stałą temperaturę ciała.
  • wełna skutecznie zabezpiecza przed promieniami UV. 
  • wełna ma właściwości samoczyszczące – dlatego bluzy i kurtki nie wymagają częstego prania i na długo pozostają świeże.
  • świetną cechą jest to, że na odzieży nie widać wszędobylskiej u nas sierści 🙂
  • jest ognioodporna – co jest dość istotne w naszym przypadku, więc tak jak my uwielbiasz ogniska, bluza wełniana będzie dla ciebie idealna.

W tej dziedzinie sama robiłam nawet testy – wełna zapala się tylko na chwilę i co ważne, nie topi się, dzięki czemu nie powoduje oparzenia tak, jak w przypadku syntetyków.

Wełna dla niej Wełna dla niego Wełna dla dziecka