Wiadomo nie od dziś, że to natura jest przewodnim motywem naszej pracy. Jest dla nas inspiracją, nadaje rytm, zapewnia materiały. Naturalne surowce, pozwalają na powrót do lat ubiegłych, gdy nie byliśmy ubierani w akryl i poliester. Dlatego nasze kolekcje tworzą wełna, len i bawełna. My staramy się nadać jej formę, przełożyć jej duszę na produkt, który będziemy mogli nosić na co dzień. Nasza idea jest niezmienna od przeszło 20 lat, dlatego jesteśmy niezmierni dumni, że dzięki naszym płaszczom mogliśmy być częścią wspaniałej kampanii marki Looks by Luks. Historia jak się tam znaleźliśmy, jest naprawdę zabawna, czego nie można powiedzieć o apelu który towarzyszy kampanii. Ale po kolei…

Looks by luks i Alwero

W Alwero pracuję od niedawna, jednak firmę znam już przeszło 7 lat. Zawsze zastanawiałem się, jak produkty wełniane, mogą być tak dobrze odbierane wśród konsumentów… Przecież to gryzie i ciepło w tym… Stereotyp prawda? Ba! Uważam, że wielu ludzi myśli podobnie. Taka sytuacja ma jednak miejsce do momentu, kiedy spróbujesz założyć na siebie produkt wełniany. Nieważne, czy będą to pantofle, bluzka, kamizelka – nie ma to znaczenia, mogę jedynie zagwarantować, że twoje podejście do wełny zmieni się diametralnie. Tyle tytułem wstępu (o moim podejściu do wełny, będzie osobny wpis), gdyż w ostatnim czasie mocno swoje działania skupiliśmy na budowaniu wizerunku naszej firmy na naszym rodzimym rynku. Szukając partnerów do współpracy otrzymałem wiadomość od mojej partnerki o tym, że jest firma, którą obserwuje od dłuższego czasu na Instagramie i szuka ona polskich marek odzieżowych do współpracy.

Przeglądając profil, byłem pod olbrzymim wrażeniem, a pierwsza myśl – to zdecydowanie nasz kierunek, to coś z czym się utożsamiamy jako firma i ludzie pracujący w Alwero. Krótka wiadomość i bardzo pozytywny odzew Sylwii (właścicielka Looks by Luks). Wybór padł na nasze płaszcze wełniane MOODS, które już podczas rozmów po wysłanych zdjęciach, zostały bardzo pozytywnie odebrane. Szybka wysyłka, paczka odebrana, trwa sesja a my czekamy…

Oczekując z nadzieją jutra

Wiedziałem, że kampania będzie zjawiskowa, ponieważ nasza firma również w ostatnim czasie stworzyła sesją na Islandii, która została bardzo pozytywnie odebrana. Skłamałbym jednak, że wywarła ona na mnie takie wrażenie, jak to co zobaczyłem po publikacji kampanii Looks by Luks. W tym miejscu wolałbym zacytować autorkę projektu, ponieważ mógłbym w pewnym stopniu stonować, bardzo poważny przekaz, który w dzisiejszych czasach nie jest moim zdaniem zbytnio nagłośniony, a jeżeli jest to nie tak jak powinien być:

„Słyszysz? Kap, kap… Spływają powoli, pojedynczo, jedna za drugą. Delikatnie łączą się w drobne strugi. Potem większe, niespokojne, rwące. Zderzają się tworząc bezkres. Ocean. Ocean łez. Widzisz? Jest wzburzony. Udajemy. Nie chcemy go widzieć, odwracamy wzrok. Ale już wystarczy. Stop. Czujesz? Szzzzzzzz. Weź głęboki oddech. Kiedyś wdychane powietrze delikatnie łaskotało w środku. Jak miód kojący bolące gardło. Kiedyś…
Zaniepokojeni zmianami klimatycznymi I zanieczyszczeniem środowiska, a jednocześnie zakochani po uszy w Islandii jako symbolu tych zmian i pełni nadziei na lepsze jutro, oddajemy w Wasze ręce coś wyjątkowego – kolekcję turbanów i opasek á morgun [ tomorrow ] Autorskie wzory, namalowane przez niezwykle zdolną i wrażliwą Karolinę Niedzielską. Inspirowane krajobrazem niewyobrażalnie pięknej, ale zmieniającej się Islandii.

AURORA BOREALIS / VOLCANIC ASH / ICELAND POPPIES / MELTING GLACIER

Ta kolekcja to nasz apel, prośba o działanie. Drobne gesty, codzienne czynności, które powtarzane i zwielokrotnione przyczynią się do zatrzymania postępujących zmian. I ukoją wzburzony ocean.
W sesji do kolekcji wzięły udział lokalne modelki i makijażystka, aby zminimalizować ślad węglowy wytwarzany przez samoloty podczas lotów. We wszystkich stylizacjach podczas sesji użyliśmy ubrań polskich marek, które projektują etycznie, nie szkodząc jednocześnie środowisku. Uzupełniliśmy je odzieżą i obuwiem z naszych własnych szaf, działając w zgodzie z nurtem lesswaste.
Znajdziecie tu wiele dobrego. Modele dla dzieci i dorosłych. Naturalne, ekologiczne dzianiny, unikatowe printy, głębokie kolory i to czego w nas najwięcej – potężne pokłady wiary i nadziei. W nich. W Was. W nas.
Cała kolekcja czeka już na Was na www.looks-by-luks.pl

#noplastic – bliżej natury

„á morgun {tomorrow}” – To nie tylko kolekcja dla dorosłych to także nasze flagowe turbany w wersji mini. Zapraszamy Was do świata pełnego nadziei na lepsze jutro, okraszonego dziecięcą radością, uśmiechem. Pełnego niewinnych zabaw pośrodku niczego. Do świata, który bezgranicznie ufa i wierzy, że wspólnymi siłami uda nam się zrobić “Coś”. Dzieci mają w sobie coś wyjątkowego, niezwykły wrodzony optymizm. Nie kierują się stereotypami, bo ich nie znają, dają drugą szansę bo przecież to nic złego popełniać błędy. Zadbajmy o to, aby nie rujnować ich bajkowej wizji o czystym środowisku, przejrzystym oceanie i powietrzu, które pachnie świeżą pościelą. Nie zawiedźmy ich.

Kampania ma bardzo mocne przesłanie o którym bardzo często zapominamy w dzisiejszych czasach. Warto więc śledzić na bieżąco hashtag #noplastic i przyłączyć się do akcji. Zmienić coś w codziennym życiu, gdyż nie wymaga to od nas nie wiadomo jak wielkiego poświęcenia, a może dać tak wiele.

My jako Alwero, podpisujemy się pod kampanią w 100%! Byłoby wspaniale, gdyby dołączyły do nas kolejne osoby!